• img 9156

Podsumowanie  działalności Fundacji Kastor w roku 2015:

Fundacja Kastor od początku istnienia realizuje równolegle następujące akcje pomocowe:

-Akcja napełnij miseczkę- polegająca na organizowaniu zbiórki karmy dla potrzebujących psów i kotów, wspieraniu karmicieli kotów wolnożyjących oraz zapewnianiu pożywienia zwierzętom przebywającym w domach tymczasowych, gdzie oczekują na nowego właściciela. Na terenie całej Polski najbardziej potrzebujące zwierzaki zaopatrzyliśmy w karmę, łącznie zamówiliśmy 2695 kg pożywienia, z czego 1783 kg to sucha karma, a 913 kg karma mokra.

-Akcja sterylizacja- kampania, której głównym zadaniem jest ograniczenie populacji bezdomnych zwierząt zarówno psów jak i kotów, realizowana jest na terenie całej Polski,   a sukcesywnie zwiększająca swój zasięg działania o kolejne regiony, do których staramy się docierać.

Fundacja Kastor w roku 2015 skierowała na zabiegi 323 zwierzęta:

- 155 suczek (31 z nich przeszło zabieg sterylizacji aborcyjnej),
- 42 samce,
-103 kocice (11 z nich przeszło zabieg sterylizacji aborcyjnej),
- 23 kocury.

-Adopcje- pod nasze skrzydła trafiają zwierzęta głównie skrzywdzone, porzucone i bezdomne. Wszystkie zwierzęta są otoczone kompleksową opieką weterynaryjną (odrobaczenie, szczepienie, znakowane poprzez czipowanie, sterylizacja/kastracja), a także opieką behawioralną. Przebywają w domach tymczasowych, gdzie po udzieleniu im pomocy poszukujemy dla nich nowych opiekunów.  Wszystkie domy dla naszych zwierząt zostały skontrolowane przez Fundację Kastor lub przez współpracujących wolontariuszy,  domy te przeszły procedurę adopcyjną Fundacji polegającą na uprzednim wypełnieniu ankiety, wizycie przedadopcyjnej, a także na spisaniu Umowy Adopcyjnej.

Link do podsumowania sterylizacji Kastor

Link do szczegółowych sprawozdań finansowych:
Sprawozdania szczegółowe roczne

Ogromnie dziękujemy wszystkim naszym Ofiarodawcom i Przyjaciołom bez Waszego wsparcia i podpory nie dałybyśmy rady pomóc tylu zwierzakom.  Jesteście częścią tego wszystkiego- bardzo Wam dziękujemy za nieocenioną pomoc!

Zarząd Fundacji Kastor

Nasze oficjalne sprawozdanie finansowe złożone w Urzędzie Skarbowym - za 2015 rok

Poniżej znajdują się oficjalne sprawozdania: Bilans, Rachunek Wyników oraz pdf z informacją dodatkową do sprawozdania finansowego - o przeznaczeniu Darowizn, także w systemie procentowym.

Sumując rok 2015 działalności:

Koszty działalności statutowej wyniosły 103441,87zł (100%), w czym;
- zabiegi sterylizacji, kastracji: 44282,92zł (42,8 %),
- inne, operacje, leczenie, szczepienia33113,08 zł (32%),
- karma dla zwierząt: 23990,51  (23,2 %),
- leki, środki weterynaryjne:  2055,36zł (2%),

Koszty administracyjne jakie zostały poniesione wskutek działalności Fundacji to opłaty bankowe. W roku 2015 wyniosły one  178,12zł. Jednakże koszty te w całości zostały pokryte przez Fundatora podobnie jak inne koszty poniesione z tytułu prowadzenia fundacji tj. telefon, domy tymczasowe, ogłoszenia adopcyjne itp.

Księgowość natomiast prowadzi nieodpłatnie Wiceprezes Fundacji i Zarządu.

Jeszcze raz pragniemy złożyć serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom i Przyjaciołom- dzięki Wam możemy więcej i to dzięki Wam już tyle osiągneliśmy!